1. WARIANTY STOSOWANIA EM W PRODUKCJI ZWIERZĘCEJ

  1. Jako dodatek – probiotyk do wody pitnej
  2. Jako dodatek – probiotyk do paszy
  3. Jako dodatek do wody służącej do mycia urządzeń i pomieszczeń hodowlanych
  4. Jako substancja używana do przerobu odpadów i ścieków
  5. Jako substancja stosowana do produkcji nawozów naturalnych wysokiej jakości

Najlepsze wyniki osiąga się stosując równocześnie wszystkie te metody, chociaż korzystne zmiany można zaobserwować już w pojedynczym zastosowaniu. Zazwyczaj użytkownik decyduje się najpierw na zastosowanie EM do ograniczenia emisji odoru, a następnie włącza stopniowo pozostałe metody w proces produkcyjny. Zwykle, gdy jeden z hodowców zdecyduje się na wykorzystanie wszystkich metod aplikacji EM, to pozytywne rezultaty, jakie dzięki temu osiąga przekonują w krótkim czasie na ogół większość innych rolników do szybkiego zastosowania wszystkich pięciu sposobów.

2. PODSTAWOWE KORZYŚCI ZE STOSOWANIA EM

Jedną z najważniejszych korzyści przy stosowaniu EM w produkcji zwierzęcej jest przede wszystkim ograniczenie emisji uciążliwego odoru. Kompleksowe stosowanie wszystkich pięciu metod zapewnia kontrolę tego zjawiska.

3. ZASTOSOWANIE EM W PRODUKCJI ZWIERZĘCEJ

Zastosowanie EM w paszy i wodzie zapewnia równowagę mikroflory w układzie pokarmowym zwierząt. Podnosi jednocześnie wydajność wchłaniania jelitowego substancji odżywczych, obniżając emisję przykrego zapachu gnojowicy i poprawia ogólnie zdrowotność zwierząt poprzez zmniejszenie stresu wynikającego z przebywania w odrażających zapachach.

4. WODA PITNA

Najprostszą metodą wykorzystania możliwości technologii Efektywnych Mikroorganizmów w produkcji zwierzęcej jest stosowanie preparatu EM jako dodatku do wody pitnej w ilości 1 litr EM-Probiotyk na 1000 litrów wody w zbiorniku. Można to zaplanować bardzo oszczędnie poprzez zastosowanie analitycznego urządzenia dozującego preparat do systemu poideł w miejscu przyłącza wodociągu do tych urządzeń.
Innym rozwiązaniem jest zastosowanie dozownika obsługiwanego przez operatora przy dokładnym ustaleniu odpowiednich proporcji: Woda pitna – EM.

Ze względu na przemianę struktury flory bakteryjnej w układzie pokarmowym zwierząt nie należy oczekiwać natychmiastowych wyników.

Pierwsze pozytywne zmiany będą miały miejsce po 1-2 miesiącach ciągłego stosowania preparatu.

Cierpliwość użytkownika jest warta podkreślenia, ponieważ EM jest substancją biologiczną i jego działanie naturalne rozciąga się w czasie.

W przypadku  biegunek zastosuj Probiotyk Bokashi CARBON

Ochrona roślin lubelskie

Gospodarstwo Ekologiczne Chmiel Sławomir

Efektywne mikroorganizmy Świdnik Lublin

Produkty lecznicze Świdnik Lublin

gospodarstwo ekologiczne Świdnik Lublin

Ochrona roślin Świdnik Lublin lubelskie

Efektywne mikroorganizmy Świdnik


Gospodarstwo ekologiczne Świdnik

Strona korzysta z plików cookies i zapisuje pliki tymczasowe na Twoim komputerze. Pozostając na niej akceptujesz te warunki. Więcej TUTAJ.